PERPETUUM EBNER PE 1010 MKII < Pikap


      Alışveriş Sepetiniz için Tıklayınız >
2499 EUR
KDV Dahil: 15,757.44

"Gebrüder Steidinger" firması 1906 yılında Almanya'da Kara Orman bölgesinde St.Georgen şehrinde Christian ve Joseph Steidiger kardeşler tarafından işletilen 2 ayrı mühendislik atölyelerinin bileşiminden meydana gelmekteydi.

Joseph Steidinger'in kızı Hermine Steidinger, pikap kollarının mucidi Albert Ebner ile evlendikten sonra aile şirketlerini birleştirdiler ve yeni şirketin adı PE oldu. İkinci Dünya savaşından sonra, radyo üreticilerine, müzik dolaplarına pikap ve plak değiştiriciler sağlayan ana tedarikçilerinden biri haline geldi nihayet  tek başına pikap tedarikçisi olarak 60'lı yılların başında başarıya ulaştı.

2014 yılından beri WE AUDIO SYSTEMS firmasından WOLFGANG EPTING ve ekibi markanın yeni ürünlerini aynı disiplin ve kalite de tekrar üretmeye ve tantmaya başladı.

PE 1010 MK II

The PE 1010 MK II is the most affordable classical sub-chassis turntable on the German market and is perfect for ambitious vinyl listeners. We combined classical features with innovative technology and a unique design to create a matchless product within its price range.

Specifications

Manually operated sub-chassis beltdrive turntable

Solid split chassis with noble wood and lacquer surfaces

Synchronous motor

Electronically controlled speed selector (33/45 rpm)

Aluminium platter with 3 kg weight, 24 mm thick

Driven through subplatter and precision flat belt

9” in-house developed tonearm featuring biaxial bearing, carbon arm tube (PE TO 2016)

Moving-magnet (MM) cartridge Ortofon 2M Blue

Physical dimensions (Width / Depth / Height): 470 x 340 x 175 mm (incl. dust cover)

Weight approx. 12kg