PERPETUUM EBNER PE 1000 < Pikap


      Alışveriş Sepetiniz için Tıklayınız >
1599 EUR
KDV Dahil: 10,082.49

"Gebrüder Steidinger" firması 1906 yılında Almanya'da Kara Orman bölgesinde St.Georgen şehrinde Christian ve Joseph Steidiger kardeşler tarafından işletilen 2 ayrı mühendislik atölyelerinin bileşiminden meydana gelmekteydi.

Joseph Steidinger'in kızı Hermine Steidinger, pikap kollarının mucidi Albert Ebner ile evlendikten sonra aile şirketlerini birleştirdiler ve yeni şirketin adı PE oldu. İkinci Dünya savaşından sonra, radyo üreticilerine, müzik dolaplarına pikap ve plak değiştiriciler sağlayan ana tedarikçilerinden biri haline geldi nihayet  tek başına pikap tedarikçisi olarak 60'lı yılların başında başarıya ulaştı.

2014 yılından beri WE AUDIO SYSTEMS firmasından WOLFGANG EPTING ve ekibi markanın yeni ürünlerini aynı disiplin ve kalite de tekrar üretmeye ve tantmaya başladı.

PE 1000 MK II

The PE 1000 ist the entry-level turntable that plays far beyond its price category. With the in-house developed tonearm and the massive POM platter PE developed another non-suspended turntable apart from the PE 800. Ideally suited for the entry-level class and much more.

Specifications

Manually operated sub-chassis beltdrive turntable

Solid split chassis with lacquer surface

Direct current (DC) motor from European production

Electronically controlled speed selector (33/45 rpm)

POM (Polyoxymethylene) platter with 3 kg weight, 30 mm thick

Decoupling device feet, adjustable in height

9” in-house developed tonearm featuring biaxial bearing, carbon arm tube (PE TO 2016)

Moving-magnet (MM) cartridge Ortofon 2M Red

Physical dimensions (Width / Depth / Height): 470 x 340 x 175 mm (incl. dust cover)

Weight approx. 9kg