REGA EAR < Kulaklık Amplileri


      Alışveriş Sepetiniz için Tıklayınız >
210 GBP
KDV Dahil: 1,796.61
Havale ile: 1,616.95
Havale Kazancınız: 179.66

REGA 1973 yılında İngiltere'de pikap üretmek üzere faaliyete geçmiş ve zaman içinde çok geniş bir ürün çeşitliliğine ulaşmış. REGA'nın felsefesi her zaman "yüksek kaliteyi mantıklı fiyatlarla sunmak" olmuş ve bu çıkış noktası da Timpani'nin felsefesi ile çok iyi örtüşüyor.

Biz bütün REGA ürünlerini çok sevdik ve özellikle pikabın sesini çok özlediğimizi fark ettik. Hareket noktaları analog ses olduğu için bütün REGA ürünlerinde doğal sese, akışkanlığa ve müzikaliteye öncelik verilmiş olduğunu hissedebiliyorsunuz.

EAR
kulaklık amplisi

 

Yeni tasarım
Yeni EAR kulaklık amplisinin, son derece başarılı Brio-R amplinin PCB devre tasarımından ilham alınarak üretilmiş bir baskılı devresi vardır. Bağımsız "mute", "volüm kontrolü" ve çoklu bağlantı opsiyonları sayesinde mevcut sistemlere adapte edilmesi kolaydır ve sıradışı bir performans sergiler.

Güç Beslemeler ve Gürültü azaltma
Düşük gürültülü ve tümüyle regüle edilmiş güç beslemesiyle, EAR ampli Brio-R'nin devre felsefesini farklı bir boyuta taşımıştır. Ana trafonun dışarıya alınmasıyla gürültü minimum seviyeye indirilmiştir. EAR, IEC 268-15 tarafından belirlenmiş voltaj şartnamesinde istenenden daha da iyi bir değer sağlamaktadır. Bu özelliği ve düşük çıkış empedansı sayesinde gerek stüdyo kullanımı ve gerekse hi-fi kulaklık amplisi olarak son derece elverişlidir. Normal dinleme seviyelerinde EAR ampli "Class A" olarak çalışmaktadır.

Yüksek Kalitede Bileşenler
EAR amplide, üst düzey bir ses performansı elde edebilmek için yüksek kalitede bileşenler kullanılmaktadır. Darligton çıkış transistörleri ile birlikte, ses sinyalinin kritik bölgelerinde Poliyester film ve Nichicon FG kapasitörler kullanılmıştır.

EAR, son derece basit bir şekilde amplinizin teyp çıkışına bağlanır. Kulaklığınızın bağlantısı ise ön yüzdedir. Teyp çıkışlarını başka bir maksatla da kullanmak istemeniz durumunda, arka yüzünde buna olanak sağlayan ek bir çift çıkış da bulunur.

 

 

  • Maximum output level - 25 load 775mW, 32 load 685mW, 50 load 530mW, 100 load 320mW, 600 load 60mW
  • Open circuit voltage 6v
  • Input impedance 20K, Gain 28dB
  • Frequency response 12Hz to 37kHz
  • THD typically 0.003%
  • Signal to noise ratio referenced to max output level -100dB (22Hz – 22kHz)
  • Maximum Power requirements - 24VAC at 225mA (685mW 32)
  • Dimensions: Width 178mm x Depth155mm x Height 45mm.

Yorumlar:

Hi-Fi News dergisinin Ocak 2014 sayısında çıkmış olan yazıdan kısa birkaç alıntı:

"...Ton zenginliğinden aydınlığa, detaydan dinginliğe, tüm alanlarda parladı. Yapay ve elektronik bir ses değil, gerçek müzisyenlerin doğal bir ortamda gerçek enstrümanlarla çaldıkları bir müziği dinliyorsunuz. Musical Fidelity'nin benzer bir fiyata sattığı cihazla kıyasladığınızda anında yapılan süpermarket kahvesinden gerçek kahveye geçiyorsunuz...

...Rega EAR, enstrümanları sahnenin daha uzak sol ve sağ köşelerine yerleştirerek çok geniş bir sahne oluşturuyor.."

yazının tamamı