WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V
WILSON AUDIO ALEXX V

WILSON AUDIO ALEXX V

Fiyat : $0.00(KDV Dahil)
TL Fiyat : ₺0,00(KDV Dahil)
Çift :

                                                     

                                                                                                                   

                                                  

 

Doğa, Bilim ve Sanatın Kavuşması

2016 yılında piyasaya sürülen ilk Alexx hoparlör tüm sanayide hızla ciddi övgüler almıştı. Alexx, Wilson Audio’nun kurucusu David A. Wilson ve onun değişmez ARGE ekibinin başyapıtları olan WAMM Master Chronosonic’i hayata geçirdikleri beş yıllık zaman zarfında geliştirilen pek çok unsurdan yararlanmıştır. WAMM’ın elde ettiği muazzam başarıdan beş sene sonra şu anda Alexx V, ayak izini çok fazla artırmadan tamamen tekrar tasarlanmış bir performans bütünlüğü sunarak ilk Alexx’in başarısının üzerinde yükselmektedir. Alexx V’in toplam ebadını ilk çıkan modeli ile mukayese ettiğimizde, Alexx V’in derinliği sadece 2,54 cm daha fazla ve yüksekliği ise sadece 2,54 cm daha fazla olup genişliği değişmeden kalmıştır.

 

 

Alexx V  Unsurları

 

Mühendislik ekibimiz Alexx®’de bulunan kritik alt sistemlerin her birini gözden geçirmiş ve komponentlerinin pek çoğunu geliştirmiş veya yeniden tasarlamıştır. İşte öne çıkan bazı özellikler:

Stratejik konumlarda (woofer’ın üstünde, gantry çapraz bağlantıda ve yeni Wilson Audio Acoustic Diode™ Spike’ında) V-Material ile iç içe geçen X-Material kabinler. Chronosonic XVX’de bulunana yakın vibrasyon kontrolü ve üst modül izolasyonu notalar arasında olağanüstü denkleştirme sağlar.

Birkaç geçiş değişikliği olmuştur. Sinyal yolunda şu anda daha az sayıda komponent kullanarak sistemi daha iyi Empedans ve Hassasiyet ölçümleri verecek şekilde ayarladık ve modifiye ettik – Alexx 1 Serisinden daha hassas olacak şekilde 1.5 ohm (Alexx)’luk minimum bir empedans ölçümünden 2.0 ohm’a (Alexx V) ve +1dB.

Diğer öne çıkan yönler aşağıda yer almaktadır. 

 

 

Açık Gantry

 

Utah’ta bulunan doğal unsurlardan esinlenilerek üretilen Alexx V™’nin  XVX’e benzeyen daha kıvrak hatları bir bakışta fark edilecektir. Açıkta duran “iskeletleştirilmiş” mimari, hali hazırda sadece WAMM Mater Chronosonic® ve Chronosonic XVX®de bulunan bir havadarlık ve açıklığa imkan vermektedir. Açık mimari gantry tasarım dikkate alındığında gantry ızgaraları gömülü mıknatıslar vasıtasıyla dikişsiz bir şekilde tutturulmuş olup bu da kurulumu ve sökme işlemini hızlı ve kolay hale getirmektedir. Alexx V’nin toplam ebadı Alexx 1 Serisinden sadece 2,54 cm daha derin ve 2,54 cm daha uzundur.

 

Alexx V Gantry’nin İnce İşçiliği

 

Alexx V olağanüstü derecede uyarlanabilir bir tasarımdır. Büyük kardeşlerinden XLF çift yönlü woofer portu ve bağımsız şekilde ayarlanabilir modüller gibi unsurların devam ettirilmesi bu sistemin dinleme odanıza şık bir şekilde uyum sağlamasına imkan vermektedir. Alexx V’nin DNA’sına entegre edilen bu araçlar çok çeşitli dinleme alanlarına daha fazla kurulum kolaylığı sağlamakta olup, böylece dinleyiciye bu sistemin derinliğini ve kabiliyetini gerçek manada deneyimleme imkanı sunar.

 

Gantry

İlk olarak WAMM Master Chronosonic ile ve ardından da Chronosonic XVX ile ortaya çıkan açık mimari gantry şimdi de Alexx V ile kendine bir yer edinmiştir. Sadece hoparlörün genel görünümüne katkı sağlamakla kalmayıp aynı zamanda, hatta daha da önemlisi tüm üst modül bölümünün genel rijitliğini artırmakta ve kabinlerin gerisine sıkışan basıncı minimize etmekte olup, daha fazla doğruluk sağlamaktadır. Üst modüllere erişimin daha kolay olması ayarlamaların daha çabuk yapılmasını sağlamaktadır. Chronosonic XVX’de bulunan yenilikçi aydınlatma çözümü (Coolfall® Sono 1™)’ne benzer şekilde Alexx V de gantry’nin arkasında, hoparlör modülünün setup’ına ve hassas zamanlama ayarına imkan sağlayan ışıklı bir çapraz bağlantıya sahip bulunmaktadır.

             

QuadraMag 7" Midrange

 

İki farklı ebatta sürücü tarafından yönetilen midrange bandı sayesinde Alnico (Alüminyum, Nikel, Kobalt) QuadraMag® tasarımımızın inanılmaz avantajlarını geliştirme yoluna gittik. Bu 7 inçlik mid ilk başta XVX Chronosonic için geliştirilmiş olup favori kayıtlarınızdaki tüm unsurlara hayat veren bir sıcaklık, güzellik ve dokuya sahip bulunmaktadır. QuadraMag sürücü, yenilikçi bir karesel geometri halinde dizilmiş dört ayrı mıknatısı bir araya getirirken tamamı kritik midrange reprodüksiyon kalitesinin hassas griftliklerini daha da artırmaktadır

 

 

Wilson Audio Akustik Diyotları

 

Wilson Audio Akustik Diyot’unu takdimimizdir. Alexx V ile birlikte piyasaya sürülen, standart spike sistemimizin tamamen geliştirilmiş hali olan ve yeni geliştirilmiş bir östenitik paslanmaz çelik ve V-Material kombinasyonuna sahip yepyeni bir spike sistemi. Bu kuplaj (bağlantı) sistemi Wilson Audio’nun Special Applications Engineering® (Özel Uygulamalar Mühendisliği) (WASAE) bölümü tarafından geliştirilmiş olup bütün frekans spektrumu boyunca çok daha fazla dinamik nüans ortaya çıkaran üstün titreşim yönetimine sahiptir.

Pedestal (kaide) araştırma ve geliştirmesine dayalı olarak Special Applications Engineering Ekibi Wilson Audio Diode™ ‘u (kısaca AD Spike) ilan etmekten heyecan duymaktadır. Akustik Diyot’un tam kalbinde tescilli “V-Material”ımız bulunmaktadır. Bu üstün kısıtlı katman sönümleyici bileşik titreşim giderme ve rezonans kontrolü alanında emsalsizdir.

Kabinden gelen enerji V-Material’e geçmekte ve burada da bu etkili malzemenin etkin sönümleme hususiyetleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Spike uçlarının çok küçük olan uçlarına yoğunlaşan hoparlör kütlesi zararlı titreşimlerin yukarı doğru, altlığın içine ulaşmasını engelleyen belirgin düzeylerde PSI meydana getirmektedir. Spike’ın yukarısına giden bu titreşimler Akustik Diyotun kütlesi tarafından absorbe edilmektedir ve kabine tesir etme imkanına sahip olmak için V-Material’den geçmek zorundadır.

Spike’ın ve dişli postun ayrı tutulması titreşimlerin alacağı direkt bir yolu veya etkileşimi engeller ve böylece bunlar ya V-Material’de ya da altlık gövdesinde dağıtılmakta ve absorbe edilmektedir. Bu karakteristik tasarım, ileri düzey titreşim azaltıcı malzemelerle bir arada her durumda en iyisini sağlamaktadır; sürücülerin çıkabildiği sağlam bir kaide ve aynı zamanda enerjinin zeminden hoparlörlere geçişinin önlenmesi.

 

Wilson Audio Acoustic Diode Specs

 

Materials :Proprietary "V-Material” & Austenitic Stainless Steel

Dimensions :Height = 2 1/32” – 2 17/32” (5.16 cm - 6.43 cm)

Diameter = 2 5/16” (5.87 cm)

Weight Per Unit :12 oz (0.34 kg) 8 Units / Box

Standard Thread Size:½”-13

 

AudioCapX®-WA Kapasitörler

 

Yeni AudioCapX®-WA kapasitörler halihazırda tüm Alexx V crossover serisinde kullanılmakta olup Wilson Audio®’de son derece sıkı toleranslarımıza göre eşsiz şekilde sarılmaktadır. Bu özel kapasitörler şu anda yeni bir düşük düzeyli çözülüm boyutu getirmektedir.

 

 

 

Convergent Synergy Carbon

Yakınsak Sinerjili Karbon Tweeter

 

Alexx V, önceki Yakınsak Sinerji motorunun modifiye edilmiş bir versiyonuna dayalı olan tamamen yeni bir Yakınsak Sinerjili Karbon (CSC) tweeter’a sahip olup olağanüstü ve karmaşık şekilde yenilikçi bir arka dalga odacığını bünyesinde barındırmaktadır. Bu karbon fiber tasarım, muhtelif 3D yazıcılar kullanılarak tamamen yerinde üretilmektedir. Tweeter gelişim döngüsünün bu sonik sonuçları dramatikten öteye geçmemiştir. CSC eşi benzeri görülmemiş ortam dönüşü ve üstün harmonik detay sağlarken çok daha fazla ve daha doğrusal yüksek frekans uzanımı sunmaktadır. 

 Işıklı Çapraz Bağlantı ve Kablo Yönetimi

 

İlk olarak WAMM Master Chronosonic’in öncülük ettiği üzere Alexx V en yeni kablo yönetim sistemimize sahiptir. Bu kablo yönetim sistemi, sadece hoparlörün arkadan görünümünün genel görsel estetiğine katkı sağlamakla kalmayıp, doğru zamanlama ayarına göre ayarlandıklarından üst modüllerin her biri için kusursuz bir hoparlör kablosu uzunluğu sağlamaya yönelik tamamıyla üstün bir çözüm sunmaktadır. Bu rafine tasarım, karanlık ortamlarda kurulum kolaylığı sağlaması adına özel yapım bir Sono 1 Coolfall® lambasına sahip ışıklı çapraz bağlantı içermektedir.

 

 

Artırılmış Woofer Kabin Hacmi

 

Alexx V, XLF çift yönlü woofer portu ve bağımsız şekilde ayarlanabilen üst modüller içeren olağanüstü uyarlanabilir bir tasarımdır. Çok çeşitli dinleme alanlarına kurulumun çok daha kolay hale gelmesi müzikseverlere bu sistemin yeteneğini tam olarak tecrübe etme imkanı vermektedir. Şu anda her sürücü, olağanüstü mikro detay sağlayarak dinleyici ile daha iyi bir şekilde hizalanmış ve daha bir eş eksenli bulunmakta olup zaman ayarı doğruluğu tüm dinleme pozisyonlarında daha sıkıdır.

 

 

Geliştirilmiş Hoparlör bağlantı postları

 

İlk olarak Sasha DAW®’da ortaya çıkan özel yapım Wilson Audio bağlantı postları artık Alexx V’e de entegre edilmiş durumdadır. Bu bağlantı postu ile hem tekli fiş başlığı hem de geleneksel tırnaklı bağlantılar kullanılabilmektedir. Bu asıl bağlantı postu, geliştirilmiş ve daha geniş temas yüzeyi alanı ile temiz bir sinyal yolu sağlamaktadır.

Olağanüstü bir elektrik iletkeni olan altın kulaklar tüm üründe kendini göstermektedir. Bulunabilecekleri bazı yerler crossover, bağlantı plakası kontak noktaları ve direnç bağlantıları içindedir.

 

Özellikler:

 

Woofer:                                              One  12.5 inch driver (31.75 cm) 

                                                                            One  10.5 inch driver (26.67 cm)

                                                             XLF port, adjustable Rear or Front firing

Tweeter:                                                       1 inch, Dome (2.54 cm) Dome Silk Fabric -Sealed-X Material 

Midrange:                                                    7 inch, Dome (17.78 cm)  Lower: Rear Vented / Upper: Rear Vented

                                                            5 inch, Dome (14.61 cm) Lower: Rear Vented / Upper: Rear Vented

Sensitivity:                                       92 dB @ 1 Meter @ 1 Khz

Minimum Amplifier Power:          50 Watts Per Channel  

Nominal Impedance:                    4 ohms, minimum 2 ohms @ 250 Hz

Frequency Response:                    20 Hz—32 kHz; +/- 3dB, 

Overall Dimensions:                      Height – 63 5/16 inches (161 cm) w/o spikes
                                                           Width – 15 3/4 inches (40 cm)
                                                           Depth – 27 29/32 inches (68 cm)

                                                           Weight: 500 lbs (226.80 kg)

                                                           Total System Shipping Weight 1,400 lbs pair (635.03 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.